3 SPOSOBY NA 2 GODZINY WOLNOŚCI

1-DSC_3665

Potrzebujesz oddechu, bo zaraz Cię szlag trafi? Kochasz te rodzone z trudem czorty, ale musisz mieć odrobinę ciszy? Widzisz te bystre oczka i cała dusza Ci się do nich śmieje, ale zaczynasz balansować na krawędzi obłędu? Jeśli jednocześnie nie chcesz, by znowu siedziało z konsolą, telefonem, tabletem, przed Tobą wyzwanie. 2 godziny są niezbędne, kwadrans nic Ci nie da. Stare-nowe sposoby na wolność, dla przypomnienia. A, że Mikołaj tuż-tuż, można się pokusić…
Na liście top 3 znalazły się:
1. Słomki konsttrukcyjne. Można z nich zbudować domek, w który wlezą same dzieci, a nie tylko ich maskotki, rury, zwierzęta – innymi słowy przed nimi spora kombinacja kształtów. Budowa zajmuje sporo czasu, bo dzieci są twórcze i nie zadowalają się zwykłymi kształtami. Można budować na stojąco, dzięki czemu uzyskują nową perspektywę. Kombinują, a my – cyk, książeczka. Maseczka. Ciasto. Seks. Co kto lubi.
2. „Co mam w domu to dam”. Zestaw każdego zdesperowanego rodzica. Karton, wydmuszka, rolka papieru (mile widziana zużyta, bo rura bywa podstawą twórczą), kolorowe papiery (stanowiące potem ubrania), resztki nici, stare nakrętki, klej, taśma klejąca, nożyce. I lista rzeczy zakazanych, jeśli nie chcecie stracić firanek i najlepszych staników (super spadochrony).
3. Lego. Creator (chyba najciekawsza propozycja dla młodszych), Chima, City, srago-ninjago, friends, Gwiezdne wojny czy podwodne cuda-wianki – powodzenia tym, którzy w szale zakupów nabywają jak leci. OK, zestawów są setki (co tworzy tysiące peelenek do wydania), ale dzieciom tyle nie trzeba – przy odrobinie wyobraźni tworzą (nie odtwarzają!) najzmyślniejsze konstrukcje, jakich żaden architekt by się nie powstydził. Wiecie, że rocznie ponad 400 mln osób poświęca na układanie lego ok. 5 miliardów godzin? Niewątpliwie jest to zabawka stulecia.

Ja wiem, że wspaniale jest bawić się razem z dzieckiem. Ale nie wmówicie mi, że nigdy nie marzyłyście o „chwili świętego spokoju”… WOLNOŚĆ :-)
Jak Wam się to udaje/udawało?

Comments
  1. 6 lat ago
    • 6 lat ago
  2. 5 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>